Productnieuws

Nieuw filter voor warmtepompen

Warmtepompen zijn gevoeliger voor vervuiling dan conventionele verwarmingssystemen. Pompen en warmtewisselaars zijn compacter gebouwd, toleranties zijn kleiner en volumestromen nauwkeurig afgestemd. Zelfs kleine vuildeeltjes kunnen daardoor slijtage, verstoppingen, drukverlies en een lager rendement veroorzaken.

Vervuiling kan al tijdens de installatie in het systeem terechtkomen. Ook zuurstofintrede kan later corrosie en de vorming van magnetiet veroorzaken. Voor jou als installateur leidt dat mogelijk tot storingen, extra servicebezoeken en discussies over de oorzaak van problemen.

Spirotech ontwikkelde daarom de SpiroTrap Heat Pump Filter. Deze vuilafscheider combineert drie technieken. De Spirobuis brengt het systeemwater in een rustige stroming, waardoor zwaardere vuildeeltjes naar beneden zakken. Een krachtige magneet vangt magnetische deeltjes af. Daarna stroomt het water door een fijnmazig filter, dat de resterende magnetische en niet-magnetische vervuiling verwijdert.

Doordat de unit geen bypass heeft, passeert de volledige volumestroom het filter. Met de geïntegreerde MultiMode Swivel zet je de afscheider in de stand voor normaal gebruik, reiniging of service. Extra afsluiters zijn niet nodig.

Ook het onderhoud is eenvoudig. In de backflush-stand wordt het filter in omgekeerde richting doorgespoeld en verlaat het vuil de unit via de aftapkraan. Je hoeft de afscheider daarbij niet te openen en hebt geen gereedschap nodig. Zo sluit het onderhoud aan op het reguliere onderhoudsmoment van de warmtepomp en beperk je extra servicewerk.

Bekijk het assortiment