Ingesloten lucht en andere gassen in installaties kunnen de doorstroming verstoren of blokkeren. Dit kan leiden tot problemen met het inregelen, verminderde pompprestaties en uiteindelijk schade aan componenten of zelfs volledige stilstand van de installatie.
De SpiroTop automatische snelontluchter biedt hiervoor een effectieve oplossing. Het apparaat verwijdert snel en betrouwbaar vrije lucht en luchtbellen uit het systeem, en zorgt voor adequate beluchting tijdens het aftappen. De SpiroTop is geschikt voor drukken tot 25 bar en temperaturen tot 200°C.
Het ontwerp van de SpiroTop voorkomt verontreiniging en lekkage door enkele slimme kenmerken. Er is een grote afstand (minimaal 40 mm) tussen het ventiel en het water, wat vervuiling van het ventiel tegengaat - een van de belangrijkste oorzaken van lekkages. De speciale ventielconstructie zorgt voor volledige afsluiting en bescherming tegen lekkages.
De voordelen van de SpiroTop (AB050) automatische snelontluchter:
- De speciale ventielconstructie sluit het ventiel steeds volledig
- De speciale zitting van het ventiel heeft een zeer lange levensduur
- De robuuste vlotters zijn gemaakt van hard kunststof en kunnen dus niet barsten
- De grote afstand tussen het ventiel en het water (minimaal 40 mm) voorkomt vervuiling van het ventiel
- De ½"-aansluiting voorkomt pipetwerking